Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

S EBASTIAN BUCZEK

02 czerwca 1998 | Ekonomia | SB TR

S EBASTIAN BUCZEK

Wyniki wczorajszej sesji nie napawają entuzjazmem. Prawdopodobnie nawet najwięksi optymiści stracili już wiarę w zmianę trendu w najbliższym czasie. Ciężkie straty ponoszą ostatnio nie tylko akcjonariusze małych spółek, ale również ci, którzy posiadali walory tzw. blue chips.

Wczorajszy spadek był bardzo dotkliwy. WIG stracił co prawda "tylko" 4 proc. , ale stało się tak dlatego, że dwie z trzech spółek, które najbardziej wpływają na zmiany indeksu, zachowały się dużo lepiej niż rynek.

Ostatnie zniżki indeksów na emerging markets spowodowane są umorzeniami jednostek w funduszach inwestujących właśnie na tych rynkach. Niezadowolenie inwestorów może wzbudzać to, że najlepsze stopy zwrotu od kilkunastu miesięcy osiągają fundusze, które koncentrują się na rynkach rozwiniętych (Europa Zachodnia, USA) . Powoduje to niechęć do utrzymywania pozycji tam, gdzie od dłuższego czasu nie można...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 1402

Spis treści
Zamów abonament