Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Demonstracje się nie kończą

02 czerwca 1998 | Kraj | AS KO

REFORMA ADMINISTRACJI

Premier uważa, że protesty wymykają się spod kontroli organizatorów

Demonstracje się nie kończą

Blokady dróg, przejść granicznych, głodówki, demonstracje przed domami posłów -- takie formy protestu zapowiadają na ten tydzień niezadowoleni z proponowanego podziału kraju na województwa. Premier uważa, że protesty wymykają się spod kontroli organizatorów.

Dzisiaj centrum Koszalina miało być zablokowane przez zwolenników utworzenia województwa środkowopomorskiego. -- Po rozmowach z organizatorami, w których przekonywaliśmy, że taka forma protestu jest nielegalna, udało się ustalić, iż blokady nie będzie -- mówi podinspektor Halina Zbieska, rzecznik Komendy Wojewódzkiej Policji w Koszalinie. Demonstracja będzie polegała na tym, że kierowcy, trąbiąc klaksonami, oznajmią, iż są przeciwko nieuwzględnianiu w nowym podziale administracyjnym ich województwa.

Halina Zbieska podkreśla, że blokada drogi do Szczecina zorganizowana w sobotę nie była bardzo uciążliwa. -- Planowana na godzinę, trwała 20 minut. Niezadowoleni byli...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 1402

Spis treści
Zamów abonament