Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Informacje

02 czerwca 1998 | Kraj | BM EK

Informacje

Grupa posłów AWS zapowiada, że będzie głosować w Sejmie przeciwko rządowej propozycji podziału kraju na 12 województw. Niewykluczone, że zostaną oni wyrzuceni z Klubu AWS -- powiedział PAP sekretarz klubu Kazimierz Janiak. "Jeżeli w Klubie AWS zostanie wprowadzona dyscyplina podczas tego głosowania, to ją złamię" oświadczył w poniedziałek w radiowej "Trójce" Jan Maria Jackowski (AWS) . Jackowski, który jest jednym z liderów Zespołu na Rzecz Programu Wyborczego AWS, zamierza głosować za propozycją 27 województw. Prawdopodobnie również pozostali posłowie z zespołu będą głosować przeciwko rządowej propozycji. Głosowanie w sprawie liczby województw ma się odbyć w Sejmie jeszcze wtym tygodniu. (PAP)

Zjednoczenie przed wyborami samorządowymi obozu lewicy w Bielskiem postawili sobie za cel sygnatariusze podpisanego w poniedziałek Beskidzkiego Porozumienia Lewicy. W skład porozumienia weszły: Sojusz Lewicy Demokratycznej, Unia Pracy, Krajowa Partia Emerytów i Rencistów, Związek Byłych Żołnierzy Zawodowych i Oficerów Rezerwy oraz Związek Pracowniczych...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 1402

Spis treści
Zamów abonament