Rząd pełnomocników
Dwunastuurzędników "do spraw o charakterze czasowym"
Rząd pełnomocników
Zapowiedź, że nadzorem nad środkami pomocowymi UE zajmie się specjalnie powołana do tego osoba, oznacza, iż będziemy mieli kolejnego, trzynastego już, pełnomocnika rządu.
W ustawie o działalności Rady Ministrów zapisano, że Rada Ministrów może ustanowić swojego pełnomocnika rządu do "określonych spraw o charakterze czasowym, których przekazanie członkom Rady Ministrów nie jest celowe". Pełnomocnikiem rządu może być sekretarz stanu lub podsekretarz stanu, a w szczególnie uzasadnionych wypadkach, w zakresie zadań o zasięgu regionalnym -- wojewoda. Pełnomocnika powołuje i odwołuje prezes Rady Ministrów.
W Kancelarii Prezesa Rady Ministrów usytuowanych jest trzech pełnomocników.
* Pełnomocnik rządu ds. reform ustrojowych państwa -- Michał Kulesza. Jest sekretarzem stanu w Kancelarii Premiera. Do jego zadań należy m. in. przygotowanie harmonogramu prac nad reformą, prowadzenie prac związanych z przygotowaniem aktów prawnych, tłumaczenie społeczeństwu sensu zmian administracyjnych. Wydatki związane z działalnością pełnomocnika pokrywane są z budżetu Kancelarii Premiera. Dla pełnomocnika pracuje Departament Reform Ustrojowych Państwa (około piętnastu osób, czterdzieści...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta