Punkt widzenia mniejszości
Jeśli coś ma w Polsce 2 proc. "słuchalności", to oznacza to, że słucha tego 800 tys. osób
Punkt widzenia mniejszości
LESZEK SZARUGA
Gdy wroku 1989 padł mur berliński, napisałem iopublikowałem w paryskiej "Kulturze" artykuł, w którym postulowałem przekształcenie istniejącej już od dziesięcioleci bazy materialnej Radia Wolna Europa w instytucję ogólnoeuropejską, najlepiej opłacaną przez wszystkich członków KBWE, askoncentrowaną na tworzeniu elitarnego programu radiowego współtworzonego przez oddelegowanych do pracy tu najlepszych dziennikarzy radiowych zcałego kontynentu.
Pomysł jak pomysł -- sam w sobie nie był ani dobry, ani zły. Interesujące natomiast w ydały mi się reakcje niektórych kręgów naszych elit -- otóż owe niektóre kręgi zaatakowały mnie za to, że dążę do likwidacji zasłużonej iobrośniętej tak przecież szacowną tradycją instytucji kultury narodowej, jaką była Rozgłośnia Polska RWE. O wadze dorobku tej radiostacji akurat mnie nie trzeba było przekonywać -- w odróżnieniu bowiem od większości wspomnianych kręgów współpracowałem znią systematycznie przez całe dziesięciolecie obejmujące lata 1979--1989, publikując tu materiały pod dwoma pseudonimami: Jan Krajnik oraz Krzysztof Powoski. Czując się zatem w drobnej przynajmniej cząstce współtwórcą owego...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta