Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE
POPRZEDNI ARTYKUŁ Z WYDANIA NASTĘPNY ARTYKUŁ Z WYDANIA

Testament mistrza

14 stycznia 1999 | Kultura | DL

KOSZĘCIN

"Śląsk" po śmierci prof. Stanisława Hadyny

Testament mistrza

Profesora Stanisława Hadyny, twórcy Państwowego Zespołu Ludowego Pieśni i Tańca "Śląsk" nikt nie zastąpi. Zostawił jednak grono najbliższych współpracowników, którzy chcą kontynuować jego dzieło, by - jak mówią - ten instrument, który stworzył, nadal grał, choć bez mistrza.

- Śmierć prof. Stanisława Hadyny poraziła zespół, ale z drugiej strony skonsolidowała go. Jesteśmy przekonani, że profesor nie życzyłby sobie, by coś zakłóciło pracę, dlatego - mimo żałoby - koncertujemy i szlifujemy repertuar, który on ułożył. Realizujemy jego testament - mówi Adam Pastuch, pełniący obowiązki dyrektora Państwowego Zespołu Ludowego Pieśni i Tańca "Śląsk". Ma 40 lat i od czterech lat był zastępcą dyrektora do spraw ekonomiczno-administracyjnych. Wraz z choreografem Władysławem Stefanikiem, kierownikiem chóru Aliną Ilnicką, kierownikiem orkiestry Józefem Klimankiem oraz menedżerem i koordynatorem pracy artystycznej Jerzym Wójcikiem...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
POPRZEDNI ARTYKUŁ Z WYDANIA NASTĘPNY ARTYKUŁ Z WYDANIA
Brak okładki

Wydanie: 1595

Spis treści

Fotoreportaż

Zamów abonament