Prywatyzacja kapitałowa 15 firm w 1998 r.
Prokuratoria Generalna do Trybunału Konstytucyjnego
Prywatyzacja kapitałowa objęła w 1998 roku tylko 15 firm
/teksty/wydanie_990114/ekonomia_a_2-1.F.gif">
Posłowie Unii Wolności zaskarżą do Trybunału Konstytucyjnego przyjętą w ubiegłym tygodniu przez Sejm ustawę o Prokuratorii Generalnej. - Poza tym, że instytucja ta jeszcze bardziej spowolni prywatyzację, jej obecny kształt narusza zasadę trójpodziału władz - powiedział Janusz Lewandowski, poseł UW, były minister przekształceń własnościowych.
Zasadę tę, zdaniem posłów UW, narusza zapis umożliwiający Prokuratorii Generalnej blokowanie decyzji prywatyzacyjnych ministra skarbu państwa przed ich wykonaniem (przyjęty dzięki poprawkom Senatu, a wbrew propozycjom rządu). - Powstaje superurząd, który może wpływać na decyzję rządu, nie biorąc za to żadnej odpowiedzialności - powiedział Lewandowski. - Prezesa prokuratorii wyznaczać będzie minister skarbu. Będzie więc miał wpływ na tę instytucję. Mówienie o niekonstytucyjności jest...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta