Zamknięci dla świata

10 stycznia 2000 | Sport | KG

KLUBOWE MŚ

Vasco da Gama - Manchester United 3:1 - Gole Romario i Edmundo

Manchester United, najlepszy w ubiegłym roku klub piłkarski na świecie, nie zagra w finale pierwszych klubowych mistrzostw świata, które odbywają się w Brazylii. Zdecydowała o tym porażka na Maracanie z Vasco da Gama 1:3. Mecz rozstrzygnął się już w pierwszej połowie, po dwóch bramkach Romario i jednej Edmundo.

Do 23. minuty i przez całą drugą połowę lekką przewagę mieli Anglicy i tyle dobrego można powiedzieć o ich grze. Mecze przegrywają drużyny, a nie poszczególni zawodnicy, ale w tym przypadku należy uczynić wyjątek, bo winy Gary'ego Neville'a nie podlegają dyskusji. Etatowy prawy obrońca reprezentacji Anglii rozegrał, jak mówił...