Szansa dla milionów
Prawnukowie Gutenberga
Szansa dla milionów
JERZY GÓRSKI
Uwagi pani Małgorzaty Juda-Mieloch ("Prawda i autorytet", "Plus Minus" 4/2000) uważam za cenne uzupełnienie spraw, o których traktuje mój artykuł ("Prawnukowie Gutenberga", "Plus Minus" 2/2000). Z pewnością wyrażone tam opinie nie są odosobnione. Nie znalazły się jednak w moim artykule, ponieważ nie one stanowią główne przesłanie ludzi i instytucji, zajmujących się pierwszymi zwiastunami elektronicznej rewolucji edukacyjnej.
Autorzy raportów, jak i niżej podpisany autor artykułu o roli świata elektroniki w świecie edukacji, skupili uwagę na kryzysie tradycyjnych, zbyt kosztownych i niewydolnych systemów edukacji, które stanowią nadmierne obciążenie finansowe społeczeństw, i wykorzystaniu nowoczesnych technologii w rozwiązywaniu niektórych problemów tego kryzysu, a nie na grożącym nam zalewie niepotrzebnych, bezwartościowych informacji oraz ich selekcji. Programy edukacyjne elektronicznych systemów kształcenia nie muszą podlegać regułom otwartego rynku informacyjnego, jakim jest Internet, lecz tym regułom, według...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta