Wojsko się dziwi, dlaczego kapłanami są głównie poborowi
Duchownym w Polskim Kościele Dialogu można zostać już po kilku dniach
Wojsko się dziwi, dlaczego kapłanami są głównie poborowi
Od wyroku Naczelnego Sądu Administracyjnego będzie zależeć, czy poborowi, mianowani kapłanami dialogu w Polskim Kościele Dialogu, unikną służby wojskowej. Sąd rozpatruje skargę poborowego, któremu odmówiono przeniesienia z tego powodu do rezerwy bez odbycia zasadniczej służby wojskowej. Rozpoczęta rozprawa została chwilowo odroczona. Połowa z około stu kapłanów dialogu to poborowi.
28-letni Michał M., absolwent wyższej uczelni, stał się członkiem Polskiego Kościoła Dialogu (PKD) pod koniec kwietnia 1999 r. W lipcu 1999 r. dwuosobowa Rada Parafialna, w skład której wchodzą 25-letni Maciej B. oraz jego rówieśnik Sebastian P., mianowała go dożywotnio kapłanem dialogu. W listopadzie 1999 r. Sebastian P., występujący w imieniu Michała M., wysłał do Wojskowej Komendy Uzupełnień Warszawa Mokotów wniosek o przeniesienie go do rezerwy bez odbycia zasadniczej służby wojskowej "ze względu na...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta