Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Wojsko się dziwi, dlaczego kapłanami są głównie poborowi

14 sierpnia 2000 | Prawo | DF

KOŚCIOŁY

Duchownym w Polskim Kościele Dialogu można zostać już po kilku dniach

Wojsko się dziwi, dlaczego kapłanami są głównie poborowi

Od wyroku Naczelnego Sądu Administracyjnego będzie zależeć, czy poborowi, mianowani kapłanami dialogu w Polskim Kościele Dialogu, unikną służby wojskowej. Sąd rozpatruje skargę poborowego, któremu odmówiono przeniesienia z tego powodu do rezerwy bez odbycia zasadniczej służby wojskowej. Rozpoczęta rozprawa została chwilowo odroczona. Połowa z około stu kapłanów dialogu to poborowi.

28-letni Michał M., absolwent wyższej uczelni, stał się członkiem Polskiego Kościoła Dialogu (PKD) pod koniec kwietnia 1999 r. W lipcu 1999 r. dwuosobowa Rada Parafialna, w skład której wchodzą 25-letni Maciej B. oraz jego rówieśnik Sebastian P., mianowała go dożywotnio kapłanem dialogu. W listopadzie 1999 r. Sebastian P., występujący w imieniu Michała M., wysłał do Wojskowej Komendy Uzupełnień Warszawa Mokotów wniosek o przeniesienie go do rezerwy bez odbycia zasadniczej służby wojskowej "ze względu na...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 2087

Spis treści
Zamów abonament