Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Opinie na temat budżetu

20 listopada 2000 | Raporty | DE

OPINIE

Andrzej S. Bratkowski, współpracownik CASE

Budżet w takiej postaci nie jest najgorszy, uwzględniając atmosferę polityczną. Nie jest to budżet na miarę potrzeb makroekonomicznej stabilizacji gospodarki. W tej sytuacji głębsze przebudowywanie struktury i wielkości wydatków było niemożliwe do zrealizowania. Z drugiej strony nie jest to budżet, który by groził destabilizacją ekonomiczną. Jego realizacja będzie trudna, ponieważ założenia makroekonomiczne są dosyć optymistyczne.

Krzysztof Dzierżawski, Centrum im. Adama Smitha

Trzeba oceniać ten budżet w kontekście budżetów wcześniejszych. W obu poprzednich przypadkach występowały istotne różnice między założeniami a ich realizacją. Kończyło się to znacznie większym niż przewidywała ustawa deficytem finansów publicznych. W takiej sytuacji, jeżeli mówimy o założeniach na rok następny, to będzie podobnie. Założenia muszą być takie, żeby pozwoliły zaplanować deficyt na poziomie, jakiego oczekują recenzenci budżetu. Według mnie, deficyt będzie znacznie większy niż się planuje. Między innymi od dwóch lat przyczynia się do tego...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 2168

Spis treści

Regiony Polski - Podlaskie

Regiony Polski - Opolskie

Zamów abonament