Najpierw mury, potem sztuka
Budżety muzeów i teatrów zależą teraz od decyzji posłów
Najpierw mury, potem sztuka
Konserwacja Arkad Kubickiego i pałacu Pod Blachą w Zamku Królewskim w Warszawie, wymiana świetlików w stołecznym Muzeum Narodowym - na to m.in. pozwoli większy o 6 procent budżet narodowych instytucji kultury na rok 2001. Na więcej pieniędzy, poza Zamkiem Królewskim, nie mogą liczyć rezydencje królewskie, poważny spadek dotacji zanotuje Filmoteka Narodowa, niewielki - Biblioteka Narodowa.
W roku 2000 Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego wydało na podległe mu instytucje 287 mln zł, w roku przyszłym zaplanowano na ten cel 368 mln zł. Jak mówi Klaudiusz Kryczka, rzecznik MKiDN, nie wszyscy dostaną po równo. Znacząco zostaną powiększone budżety tych muzeów i teatrów, które wymagają odkładanych od lat remontów. Na wystawy i spektakle zaplanowano, zdaniem dyrektorów instytucji, tyle samo lub niewiele więcej. Dla niektórych jest to powodem do narzekań, inni podkreślają, że i tak po raz pierwszy od lat w projekcie wydatków uwzględniono wskaźniki inflacji, dzięki...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta