MEN nie uznaje amerykańskich standardów kształcenia
W Polsce 40 placówek naukowych prowadzi własne programy Master of Business Administration
MEN nie uznaje amerykańskich standardów kształcenia
Czy wszystkie studia Master of Business Administration mające opinię prestiżowych i elitarnych rzeczywiście zasługują na to miano? W ciągu dziesięciu lat istnienia MBA w Polsce prawo do ich prowadzenia uzyskało już czterdzieści państwowych i prywatnych uczelni oraz instytucji. Rosnąca konkurencja przy jednoczesnym braku jednolitych standardów spowodowała, że uczelnie zaczęły konkurować w posiadaniu gwarancji jakości nauczania.
Dyplom MBA nie jest w Polsce oficjalnie uznawany przez MEN. Formalnie jest zaświadczeniem o ukończeniu studiów podyplomowych lub specjalistycznego szkolenia. Dyplomy MBA nadają nie tylko szkoły wyższe, ale też instytucje, które nimi nie są i nie posiadają praw do nadawania stopni naukowych. Może to ujemnie wpływać na znaczenie i wartość tego tytułu. Mimo to studia MBA zyskały w ciągu dekady duży prestiż. Specyfikę i jakość tego typu kształcenia próbowali niedawno określić naukowcy z całej Polski związani z programami MBA, którzy spotkali się w Szczecinie.
Łatwiej o dobrą pracę...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta