Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Korporacje przedsiębiorstwa

03 stycznia 2001 | Ekonomia | PR

KORPORACJE, PRZEDSIĘBIORSTWA

Zgoda na sojusz REWE/LTU

Niemiecki urząd antykartelowy zezwolił na przejęcie przez sieć dystrybucji REWE udziałów w biurze podróży LTU. Decyzja ta stała się możliwa po wycofaniu się banku WestLB z udziałów w LTU. Bank był bowiem również akcjonariuszem Preussag (TUI), największej na rynku niemieckim grupy turystycznej. REWE ogłosiła w sierpniu zamiar przejęcia w całości sieci biur podróży LTU Touristik GmbH i 40 proc. linii czarterowej LTU mającej 34 samoloty. Nowa jednostka będzie osiągać obroty 7,52 mld EUR, dołączając do grona największych w branży Preussag i C+N czy Airtours (Wielka Brytania). REWE ocenia na 50 mln euro koszty sanacji LTU. Głównym udziałowcem z 49,9 proc. linii czarterowej jest szwajcarska SAirGroup. 20 grudnia Komisja Europejska wyraziła zgodę na operację REWE/LTU. (AFP, DPA)

Niemcy w Iranie

Niemiecka firma Lurgi ?l-Gas-Chemie GmbH i państwowe zakłady petrochemiczne Zagros zawarły w Teheranie umowę inwestycyjną o wartości 145 mln USD na budowę fabryki metanolu na południu Iranu. Zakład powstanie w regionie Assalouyeh, będzie wytwarzać 1,6 mln ton tego gazu rocznie, korzystając z miejscowych złóż gazu ziemnego Pars-South. 85...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 2203

Spis treści
Zamów abonament