Bilans minionego roku
Zarząd Miasta Torunia podsumował ubiegły rok. - Udaje się nam zapewnić równomierny rozwój miasta, oczywiście na tyle, na ile pozwala gminny budżet - ocenił Wojciech Grochowski, prezydent Torunia. Były wspierane ciekawe inicjatywy lokalne, sprzedane zostały zniszczone, zabytkowe kamienice komunalne, które w prywatnych rękach zamieniają się w hotele, restauracje czy biura. Wiele domów na Starym Mieście zostało wyremontowanych dzięki nisko oprocentowanym kredytom gminnym.
Za duży sukces władze miasta uważają pozyskanie dla Torunia z Unii Europejskiej, w ramach projektu ISPA 47 mln euro bezzwrotnej pomocy finansowej na inwestycje wodne i kanalizacyjne. Całkowity koszt tych inwestycji, które mają rozpocząć się już w tym roku ma wynieść ponad 79 mln euro, co oznacza, że pozostałą kwotę miasto będzie musiało wyłożyć z własnej kasy.
Ubiegły rok przyniósł również 50 tys. zł nagrody dla Miejskiej Oczyszczalni Ścieków, która okazała się najlepszą w Polsce jak i rozbudowę Centrum Zarządzania Kryzysowego i Ochrony Ludności do monitorowania zagrożeń w mieście, z salą operacyjną oraz schronem.
Rozbudowę Szpitala Miejskiego, który zaczyna się prywatyzować, który kosztował miasto 4 mln zł. Po konsultacji...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta