Temat tygodnia - od podania do wyroku
Od podania do wyroku
Termin wyznaczony przez kodeks postępowania administracyjnego mija, a nasza sprawa w urzędzie nie jest załatwiona, bo żadna decyzja nie zapadła. Jakie mamy wtedy prawa? Najgorzej mają ci, którzy lubią nowoczesność. Internet, e-maile itp.
- Pocztą Polską i elektroniczną
- Milczenie administracji
- Nie tytuł ważny, lecz treść Zdaniem eksperta Zdaniem Autora Firma wnosi podanie
Złożenie żądania czy odwołania to dopiero początek. Potem trzeba dopilnować załatwienia sprawy
Pocztą Polską i elektroniczną
Czy z administracją publiczną można się porozumiewać pocztą elektroniczną? Oczywiście że tak, ale tylko jeśli urząd ją ma. Jakie są obowiązki adresata elektronicznego pisma? Takie same jak w wypadku przesłanego Pocztą Polską lub kurierem - stanowi kodeks postępowania administracyjnego.
Chociaż przepisy kodeksu postępowania administracyjnego pozwalają na składanie podań e-mailem, to urzędy często nie są jeszcze nawet skomputeryzowane. A jeśli są, to i tak podań w ważnych sprawach nie chcą przyjmować Internetem. Tłumaczą, że czekają na uregulowanie kwestii podpisu elektronicznego.
Czy do Naczelnego Sądu Administracyjnego można kierować pisma pocztą elektroniczną lub telefaksem? - pyta Stefan Z. z Kielc. Kilku innych czytelników chce wiedzieć, jak urzędnicy powinni
...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta