Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Celne pytania

03 kwietnia 2001 | Dobra firma | AG

Andrzej Kasprzyk, syndyk masy upadłości Silesia Leasing Service SA z Katowic odpowiada dziś (wtorek, 3 kwietnia) na pytania dotyczące:

Skutków umów zawieranych z firmami leasingowymi

Warszawski telefon 653-04-32 jest dziś czynny od godz. 11.00 do 12.00

O tym, co grozi klientom upadłej firmy leasingowej, pisaliśmy obszernie w "DOBREJ FIRMIE" 13 marca. Wyjaśniliśmy, co może zrobić syndyk, a co bank, który udzielał firmie leasingowej kredytu na zakup przedmiotu leasingu (samochodu, urządzenia itp.).

Przy tej okazji radziliśmy, jak zawierać umowy, żeby nie wpaść później w tarapaty. Z korespondencji, jaką zaraz potem otrzymaliśmy, wynikało, że praktyka bywa zupełnie inna od teorii. Zdarza się, że klient upadłej firmy jest zmuszany do płacenia rat leasingowych zarówno na konto banku, jak i syndyka. Bywa, że syndyk nie zamierza kontynuować umowy i żąda natychmiastowej spłaty przedmiotu, na co z kolei nie stać leasingobiorcy.

Okazuje się, że wątpliwości zaczęli mieć również czytelnicy, których wprawdzie nie spotkała upadłość firmy leasingowej, ale którzy - po przeczytaniu naszych przestróg - zaczęli się przyglądać zawartym przez siebie umowom. I nagle odkryli w nich kruczki prawne.

"RZECZPOSPOLITA", SŁUCHAM... Prawo po 1 stycznia

Celne pytania...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 2281

Spis treści

Listy

Zamów abonament