Najgorzej w cudzoziemskiej, w rodzimej znacznie lepiej
- Waldemar Gujski , z warszawskiej kancelarii adwokackiej, specjalista prawa pracy
- Oprócz normalnego zaświadczenia lekarskiego , które mówi o zdolności lub niezdolności do pracy Najgorzej w cudzoziemskiej, w rodzimej znacznie lepiej
GRAŻYNA RASZKOWSKA
Dyskryminacja w miejscu pracy to nie fikcja. Przejawy jej są różne, czasem chodzi o wiek pracownika, płeć, a czasem o jego poglądy polityczne.
Najgorzej dzieje się w firmach zagranicznych działających w Polsce - tak w każdym razie uważają respondenci badania, które w lipcu na zlecenie "Rzeczpospolitej" przeprowadziła sopocka firma PBS.
Nie pytaliśmy o to, czy w Polsce w ogóle zdarza się dyskryminacja pracowników, ale o to, czy w firmie osoby badanej mają miejsce przypadki dyskryminowania ze względu na: płeć, wiek, wykształcenie, ułomność fizyczną, wygląd zewnętrzny, strój, stan cywilny, poglądy polityczne, posiadanie lub nieposiadanie dzieci, wyznawaną religię, orientację seksualną, narodowość, rasę. Pytaliśmy także, czy ankietowany jest osobiście dyskryminowany w obecnej firmie.
Ponad 80 proc. badanych odpowiedziało, że w ich firmach dyskryminacja nie występuje, a aż 94 proc. oceniło, że w obecnym miejscu pracy nie są
...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta