Recepta na wzrost
Recepta na wzrost
RYS. KAROL B. BRZOZOWSKI
STANISŁAW GOMUŁKA
Wicepremier Belka zapowiedział przedstawienie programu gospodarczego rządu Millera w lutym 2002 roku. Taki program jest oczywiście potrzebny. Programowe dokumenty rządowe mają to do siebie, że zwykle dotyczą bardzo wielu spraw o bardzo różnym ciężarze gatunkowym, bo każdy minister chce mieć swój wkład. Ponadto dokumenty takie koncentrują się na anonsowaniu dobrych i popularnych celów, raczej mniej na metodach i możliwościach ich realizacji, w rezultacie są często wewnętrznie niespójne. O spójności zapowiadanego programu zadecydują nie plany (prywatyzacyjne, restrukturyzacyjne, inwestycyjne) ministrów skarbu, gospodarki, rolnictwa i infrastruktury, ale propozycje reform ministrów finansów oraz pracy i polityki społecznej.
Wiosną 1999 roku powstał w Ministerstwie Finansów dokument "Strategia finansów publicznych i rozwoju gospodarczego: Polska 2000 - 2010". W dokumencie tym zostały zidentyfikowane podstawowe cele polityki gospodarczej na bieżące dziesięciolecie: stworzenie warunków umożliwiających trwały wzrost PKB w tempie około 6 - 7 procent rocznie i wzrost zatrudnienia w tempie około 2...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta