Być emigrantem ludzka rzecz
Być emigrantem ludzka rzecz
JANUSZ DRZEWUCKI
Mieszkający od 1983 roku w Szwecji, Artur Leczycki powieść "W drodze do Itaki" wymierzył przeciw apologetom niezłomności polskiej emigracji, ale również przeciw wojującym feministkom. Bohater jego prozy rzuca się z jednej przygody erotycznej w drugą, zmieniając kochanki jak rękawiczki i tym samym wytrwale pracując na miano męskiego szowinisty.
Lista jego podbojów miłosnych jest długa: Lillemor - kierowniczka kuchni w obozie przejściowym dla uchodźców, Raya - pielęgniarka z ośrodka nauczania języków, Irka - małżonka byłego trybuna "Solidarności", Halina - połowica rodzimego cwaniaczka, właściciela firmy remontowo-budowlanej, Lena - zamożna Rosjanka, Rebeka - porzucona lesbijka, Petra - wychowana w hipisowskiej komunie córka dzieci-kwiatów, ponadto Katja, Solveig i jeszcze kobieta bez imienia poderwana na dancingu w nadmorskim miasteczku B., wreszcie Viveka - niegdysiejsza kochanka chilijskiego rewolucjonisty, zwolenniczka Basków, IRA i Greenpeace. Żadnej z nich niczego nie obiecuje, gdyż niczego nie zamierza dotrzymywać....
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta