Teoria i praktyka łączności
Teoria i praktyka łączności
FOT. BARTŁOMIEJ ZBOROWSKI
ZBIGNIEW ZWIERZCHOWSKI
Jedna z głównych imprez telekomunikacyjnych i teleinformatycznych - Krajowe Sympozjum Telekomunikacji w Bydgoszczy - odbywa się w tym roku po raz 18. KST, jakkolwiek pozostaje przy swojej pierwotnej nazwie, od wielu lat nie jest tylko konferencją, ale również imprezą wystawienniczą. W większym przy tym zakresie niż na innych targach pokazuje się tu nowe technologie, przedstawia produkty i usługi telekomunikacyjne nierzadko jeszcze przed ich premierą rynkową.
Kiedyś prezentacje firm były dodatkiem do Sympozjum, dziś funkcjonują na równych prawach, na zasadzie łączenia "teorii z praktyką". Być może w tym tkwi pewien fenomen imprezy, która w ocenie jej uczestników stwarza możliwości, jakich Internet (jeszcze?) nie zapewnia.
KST to z założenia impreza naukowa, mająca przedstawiać osiągnięcia polskich instytutów i ośrodków badawczych w dziedzinie telekomunikacji oraz pokazanie najnowszych technologii, które powstały w świecie. Organizatorami KST są Sekcja Telekomunikacji Komitetu Elektroniki i Telekomunikacji PAN, Instytut Telekomunikacji Akademii Rolniczo-Technicznej w Bydgoszczy oraz Instytut Telekomunikacji Politechniki Warszawskiej. Rosnąca z roku na...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta