Najpewniejsze wspólne przedsięwzięcia
Lufthansa z LOT-em, British Airways latem dwa razy w tygodniułł
Najpewniejsze wspólne przedsięwzięcia
Największymi europejskimi centrami lotniczego ruchu tranzytowego w Europie są m. in. porty we Frankfurcie, Amsterdamie, Londynie, Zurychu i Kopenhadze. Ostatnio stara się im dorównać również Wiedeń. Warszawskie Okęcie ma ambicje stać się średniej wielkości pośrednikiem w tranzycie na Wschód. Od momentu zburzenia muru berlińskiego i otwarcia granic we wschodniej Europie rozpoczęła się walka towarzystw lotniczych o zdobywanie nowych rynków. Każda nowa umowa i połączenie z prowincjonalnym portem lotniczym zapewnia wielkim przewoźnikom dodatkowych klientów i zyski. W warunkach walki o byt słabszych i twardej obrony swoich interesów przez silniejszych, towarzystwa lotnicze coraz częściej idą na kompromis i zawierają umowy o wspólnej obsłudze danej linii lub zakładają spółki joint venture.
W latach 1991-1994 władze lotnictwa cywilnego naszego kraju podpisały międzypaństwowe umowy o komunikacji lotniczej z Białorusią, Estonią, Litwą, Łotwą i Ukrainą. Parafowane też zostały umowy międzypaństwowe z Gruzją, Uzbekistanem, Armenią, Azerbejdżanem i Rosją. Rozpoczęto rozmowy z Kazachstanem....
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta