Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Stara forma, nowa treść

17 stycznia 1995 | Ekonomia | AK

Prywatyzacja w 1994 i 1995 r.

Stara forma, nowa treść

Opinie o tym, że prywatyzacja w 1994 r. została zahamowana wydają się nieuzasadnione. Jeżeli porównać statystyczny obraz prywatyzacji w roku ubiegłym i dwa lata temu, przedstawiony podczas konferencji prasowej w Ministerstwie Przekształceń Własnościowych, 16 bm. , to widać, że nic nie wskazuje na wyraźną stagnację.

Z 8441 przedsiębiorstw państwowych, które istniały w końcu 1990 r. , procesami przekształceń własnościowych objęto do końca 1994 r. 63 proc. , w tym MPW m. in. sprzedało 135 spółek Skarbu Państwa, zaakceptowało 1053 wnioski o prywatyzację bezpośrednią (organy założycielskie zakończyły 889 prywatyzacji) i nie zgłosiło sprzeciwu wobec 1238 wniosków o prywatyzację likwidacyjną (zakończono 153 prywatyzacje) .

Inaczej jednak zostały rozłożone akcenty, gdyż w 1994 r. w porówaniu z 1993 r. było mniej zaakceptowanych wniosków o prywatyzację bezpośrednią, a w związku z tym, także mniej przedsiębiorstw oddano w leasing, mniej transakcji doszło do skutku metodą tzw. szybkiej sprzedaży, ale równocześnie liczba ofert publicznych była...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 378

Spis treści
Zamów abonament