Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Fundusz ożywienia

16 grudnia 2002 | Nasza Europa | AW
źródło: Nieznane

JAK TO ROBIĄ INNI Można odnieść wrażenie, że co drugi mieszkaniec Walii chce coś zbudować

Fundusz ożywienia

Miasteczko Poundbury. Walia stała się największym w Wielkiej Brytanii beneficjentem funduszy strukturalnych. Pieniądze stamtąd przyniosły Walii wielkie ożywienie

(C) FREE

Takich pieniędzy pomocowych, jak te przyznane na lata 2000-2006, Walia nie dostała nigdy wcześniej. Toteż cały region żyje nowymi projektami. Wcale nie różniącymi się bardzo od podobnych, jakie trzeba byłoby podjąć w Polsce.

To różna skala. W Anglesey powstaje największa w Europie farma rybna, usytuowana całkowicie na lądzie. Będzie zatrudniać ponad 50 osób. Rządowy program "Ścieżka ku dobrobytowi" wspomaga biznes - setki osób. Udrożnienie przepływu ryb w rejonie Treforest Weir natomiast zapewni osiem miejsc pracy. Niewiele? Ale pewne.

Większość wniosków przyjęta

Cel 1. z funduszu strukturalnego Unii Europejskiej przeznaczony jest dla specjalnie biednych regionów. Kryterium kwalifikacji jest dochód jednego mieszkańca - musi być niższy niż 75 procent średniej w Unii. Dochody Walijczyków, od czasu upadku górnictwa, są na poziomie poniżej 70 procent również...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 2800

Spis treści

Konflikt na Bliskim Wschodzie

Zamów abonament