Sztuka przetrwania
Sztuka przetrwania
(c) BARTŁOMIEJ ZBOROWSKI
MAŁGORZATA SUBOTIĆ
Wojownik, który najlepiej czuje się w zwarciu, czy człowiek, który spełnił życiowe marzenie i już nie musi się wysilać? Skuteczny i twardy przywódca, który wprowadził Polskę do Unii, czy aparatczyk bez wizji państwa?
Koniec lat 40., Żyrardów. Jeden z wielu fabrycznych domów, wybudowanych jeszcze przez niemieckich właścicieli Zakładów Lniarskich. Mieszkanie to jeden pokój z wydzieloną kuchenką. Aby skorzystać z ubikacji, trzeba wyjść na dwór. W takich warunkach Leszek Miller spędził dzieciństwo.
Połowa lat 80., Skierniewice. Miller, pierwszy sekretarz Komitetu Wojewódzkiego PZPR, gości w służbowym mieszkaniu, w którym najważniejszym meblem jest drewniana skrzynia, ministra ds. młodzieży Aleksandra Kwaśniewskiego. "Jedliśmy jakąś strasznie starą odgrzewaną kaszankę i piliśmy wódkę. To był cały Miller" - wspomina prezydent.
Sylwester 2002. Premier Miller i część jego ministrów bawi w Zakopanem. Organizatorem hucznej imprezy z kuligiem jest Jerzy Starak, jeden z największych polskich biznesmenów. Telewizja pokazuje zdjęcia z "wyższych sfer": przebranego w strój góralski...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta