Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Przyszłość w ekologii

26 lipca 2003 | Publicystyka, Opinie | LO

Tadeusz Piórkowski z Saska Małego pod Szczytnem postawił na agroturystykę, a swoją pasją zaraził sąsiadów

Przyszłość w ekologii

Znajomi Tadeusza Piórkowskiego uważają, że miał ułatwiony start w życiu, bo jego rodzice byli właścicielami ponadstuhektarowego gospodarstwa. Razem z bratem i siostrą pomagał w jego prowadzeniu. - Rodzice oczekiwali ode mnie samodzielności i dobrych pomysłów. Miałem pielęgnować tradycje rodzinne - wspomina Piórkowski.

- Lubił konie i jeszcze w szkole podstawowej ojciec uczynił go odpowiedzialnym za ich zdrowie. Konie nadawały się do jazdy wierzchem, więc wynajmował je turystom przebywającym nad pobliskimi jeziorami - opowiada jego ówczesna sąsiadka.

Jeżdżąc po kraju, zobaczył gospodarstwo agroturystyczne; wtedy była to w Polce zupełna nowość. No i zaczęło się: chciał mieć własną stadninę, eleganckie stajnie i budynek mieszkalny w starym stylu mazurskim (ale z łazienkami) - a wokół teren rekreacyjny. Turyści mieli mieć takie warunki, żeby chcieli do niego wracać.

Marzenie Tadeusza Piórkowskiego spełniło się w 1983 r., gdy był w klasie maturalnej Liceum Rolniczego w Szczytnie. Właśnie wtedy ojciec kupił zrujnowane 11-hektarowe gospodarstwo w Sasku Małym pod Szczytnem i podarował je synowi....

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 2984

Spis treści

Konflikt na Bliskim Wschodzie

Zamów abonament