Plan minimum; Jest nad czym pracować

15 września 2003 | Sport | JP
źródło: Fotoarchiwum

Mistrzostwa Europy siatkarzy Polska piąta po zwycięstwach z Niemcami i Holandią - Włochy - Francja w finale

Plan minimum

• Rozmowa z Waldemarem Wspaniałym: Jest nad czym pracować

JANUSZ PINDERA

Z BERLINA

Polscy siatkarze wygrali 3:1 z Niemcami i 3:0 z Holandią, co dało im piąte miejsce oraz prawo gry bez eliminacji w następnych mistrzostwach Europy.

W meczu o trzecie miejsce Rosja pokonała 3:1 Serbię i Czarnogórę. Finał zakończył się już po zamknięciu tego wydania gazety.

Stara Max Schmelling Halle wypełniona jest w połowie. Sobota, godzina 15. Mecz Niemcy - Polska. Zwycięzca zagra w ostatnim dniu mistrzostw o miejsca 5. - 6., premiowane startem w kolejnych mistrzostwach Europy. Siatkówka to nie jest sport, który może tu konkurować z piłką nożną czy koszykówką, ale wyrazisty sukces z pewnością ściągnąłby bogatych sponsorów. Niemcy mają młodą, wysoką drużynę, w której najwięcej punktów zdobywa Christian Pampel.

Waldemar Wspaniały wygląda na spokojnego, chociaż kilku zawodników jest kontuzjowanych. Pawła Zagumnego boli stłuczony bark, ale wychodzi na boisko i od pierwszych minut pewnie rozdziela piłki. Pierwszego seta kończy udanym minięciem Dawid Murek. Wygrywamy 25:21. Spiker zagrzewa publiczność, z głośników płyną wiedeńskie walce. Zabawa trwa na całego, tym bardziej ze drugiego