Vademecum Rzeczpospolitej: Jak znaleźć się na unijnym rynku - Pytania i odpowiedzi
Zygmunt Olszewski
Andrzej Suliński
Zygmunt Niechoda
Daniel Podgórski
Bogusław Piasecki
FOT. RAFAŁ GUZ
Wątpliwości związane z tematem, jak znaleźć się na rynku unijnym, wyjaśniają: ZYGMUNT OLSZEWSKI z Ministerstwa Gospodarki, Pracy i Polityki Społecznej, ANDRZEJ SULIŃSKI z Polskiego Centrum Badań i Certyfikacji, ZYGMUNT NIECHODA z Polskiego Komitetu Normalizacyjnego, DANIEL PODGÓRSKI z Centralnego Instytutu Ochrony Pracy-Państwowego Instytutu Badawczego, BOGUSŁAW PIASECKI z Urzędu Dozoru Technicznego.
Po przystąpieniu Polski do Unii Europejskiej producenci, dystrybutorzy oraz importerzy towarów będą musieli podporządkować się wymogom unijnym, żeby móc wprowadzać swoje wyroby do obrotu, niezależnie, czy będą sprzedawać je na terenie Unii, czy też zechcą dostarczać je wyłącznie na rynek krajowy. We wszystkich państwach członkowskich Unii, a od 1 maja 2004 r. ma być ich 25, producenci będą stosować jednolite zasady oceny zgodności wyrobów i systemów jakości, znakować towary oznaczeniem CE wtedy, gdy jest ono wymagane.
Ważną rolę w systemie oceny zgodności wyrobów pełnią i nadal będą pełnić jednostki...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta