Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Perspektywy lepsze niż rzeczywistość

23 września 2003 | Ekonomia | a.mac

Branża motoryzacyjna

Przychody bez zmian, ale zyski rosną

Perspektywy lepsze niż rzeczywistość

PODSTAWOWE DANE FINANSOWE FIRM Z BRANŻY MOTORYZACYJNEJ - TABELA

Rok 2002 r. był najtrudniejszy od wielu lat dla producentów nowych samochodów, ale zadowalający dla producentów części. Polska przegrała rywalizację o lokalizację dwóch fabryk aut, ale nasz kraj wybrali wytwórcy komponentów. Wejście do struktur europejskich powinno przyspieszyć rozwój motoryzacji w Polsce, a co za tym idzie - sprzedaż samochodów, paliw i wszystkich dodatków, które wiążą się z obsługą zmotoryzowanych.

Ogólnie bez zmian

Wyniki branży można porównać do zmian w sprzedaży nowych samochodów. Przez cały ubiegły rok była ona mniejsza niż w 2001 r., choć w grudniu nieoczekiwanie popyt wzrósł, głównie z uwagi na obniżone pod koniec roku ceny aut. Zmniejszenie wpływów oraz straty netto odnotowali krajowi producenci, choć ich oferta była tańsza od zagranicznych konkurentów. Tak stało się na przykład w przypadku Fiata, który mimo posiadania w ofercie małych i tanich aut nie zwiększył sprzedaży. Fiat Auto Poland zdołał mimo tego poprawić wynik netto i wykazał 90 mln zł zysku wobec 289 mln zł straty netto rok wcześniej. Volkswagen Poznań, którego...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 3033

Spis treści
Zamów abonament