Porozumienie o redukcji zadłużenia
Porozumienie o redukcji zadłużenia
GOŚĆ "RZECZPOSPOLITEJ" - MACIEJ LEŚNY, WICEMINISTER INFRASTRUKTURY, BYŁY PRZEWODNICZĄCY ZESPOŁU MIĘDZYRESORTOWEGO DS. RESTRUKTURYZACJI DAEWOO-FSO: Cud, że fabryka jeszcze funkcjonuje.
Banki wierzyciele i Daewoo-FSO podpisały porozumienie o redukcji zadłużenia produkującej samochody spółki. To pierwszy krok na drodze do uratowania żerańskiej fabryki przed bankructwem.
Daewoo-FSO jest winne bankom - BPH PBK, Pekao SA, Millennium, ING Bank Śląski oraz Bankowi Handlowemu i Kredyt Bankowi - 591 mln zł. Dotychczas mówiło się, że restrukturyzacja przewiduje redukcję długów o połowę. Pozostała część miała być spłacana, po roku karencji, w trzech kolejnych latach. Z informacji "Rz" wynika, że banki były skłonne zgodzić się na tę operację pod warunkiem, że redukowaną połowę zadłużenia będą mogły zaliczyć do kosztów uzyskania przychodów. Zgody na takie rozwiązanie musiał udzielić resort finansów, co rzeczywiście nastąpiło. - Nie mogę powiedzieć, na jakich warunkach podpisaliśmy porozumienie. To tajemnica handlowa. O pełnym sukcesie będzie można mówić wtedy, gdy spółka będzie mogła kontynuować...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta