Broń jako hit eksportowy
Broń jako hit eksportowy
Zapowiada się dobry rok dla eksportu wyrobów polskiego przemysłu obronnego. Tylko grupa kapitałowa Bumar szacuje, iż wartość podpisanych lub negocjowanych kontraktów osiągnie wkrótce miliard dolarów. Czołgi dla Malezji, systemy kierowania ogniem i wozy techniczne oraz spadochrony dla Indii, samoloty dla Wietnamu, okręty i śmigłowce dla Indonezji, to największe hity eksportowe.
Jeśli wygramy jeszcze przetarg na dostawę lekkiego uzbrojenia i wyposażenia dla armii irackiej za 0,5 mld USD (Bumar złoży ofertę w najbliższy piątek), zbrojeniówka będzie mogła spokojniej myśleć o przyszłości.
Opinie
Roman Baczyński, prezes PHZ Bumar:
Wartość kontraktów zagranicznych, zawartych przez PHZ Bumar jedynie w minionym roku, trzykrotnie przewyższyła wartość eksportu całego polskiego przemysłu zbrojeniowego sprzed 3 lat. Efekty pierwszego roku działania grupy Bumar dowodzą, że koncepcja grupy kapitałowej, czyli spółki wiodącej i spółek zależnych, sprawdziła się w polskim przemyśle zbrojeniowym jako podstawa osiągania stabilności ekonomicznej i odzyskiwania konkurencyjności handlowej na rynkach światowych. Koncentracja sektora pancerno-amunicyjno-rakietowego ma wybitnie...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta