Miller w warownej twierdzy
Miller w warownej twierdzy
FOT. KATARINA STOLTZ
Solidarnie w dół
Na wykresie zestawiliśmy dane OBOP, pokazujące poparcie dla rządu, premiera oraz SLD - UP (suma poparcia dla obu partii) od listopada 2001 do października tego roku. Ciekawostką jest, że poparcie dla premiera utrzymywało się dosyć długo na poziomie sympatii dla koalicji. Po znaczącym wzroście notowań rządu, Millera i koalicji po szczycie UE w Kopenhadze, notowania wszystkich zaczęły spadać, poparcie dla premiera zmalało jednak o wiele bardziej niż dla SLD - UP. Na moment oceny rządzących poprawiły się po wygranym referendum europejskim, by spaść na jesieni do najniższego poziomu od momentu utworzenia rządu.
f. g.
- Zmieniają się notowania preferencji partyjnych - traci SLD, zyskuje Platforma, na bardzo niskim poziomie są notowania premiera i rządu. Czy jest jeszcze jakiś ratunek dla obecnej ekipy?
Andrzej Klarkowski: - Ważne są trzy elementy: po pierwsze, jak kształtowały się wyniki poparcia wiosną, po drugie, co się stało z tymi wynikami w okolicach referendum europejskiego i po trzecie, jak to się ma do konwencjonalnych cykli politycznych, które obserwujemy od lat.
W kwietniu rząd wypadł w badaniach o wiele gorzej niż wynikałoby to z normalnego cyklu politycznego i zmian sezonowych....
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta