Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Przykład Partii Pracy

31 stycznia 2004 | Publicystyka, Opinie | JK

MOIM ZDANIEM - JAN KRZYSZTOF BIELECKI

Przykład Partii Pracy

Dawno, dawno temu o Partii Pracy krążyła opinia, że jest to partia niewybieralna. Jej przywódcy postanowili więc zmienić nie tylko program, ale i nazwę, żeby dla każdego było jasne, że idzie nowe. New Labour Party przystąpiła do wyborów w 1997 roku pod hasłem "Brytyjczycy zasługują na lepsze życie". I udało się - po kilkunastu latach laburzyści wygrali wybory i sporo zrealizowali ze swojego pierwszego programu wyborczego.

Wprawdzie Wielka Brytania nie jest w strefie euro, ale gdyby była, to nie miałaby kłopotów z wypełnianiem kryteriów paktu stabilizacji i rozwoju, co jest tak uciążliwe choćby dla Francji i Niemiec. Co więcej, przez ostatnie trzy lata Brytyjczykom udało się nieźle omijać rafy związane ze spowolnieniem rozwoju gospodarki światowej i uniknąć recesji, która dotknęła strefę euro. Polityka monetarna i fiskalna całkiem zręcznie neutralizowała skutki cyklu koniunkturalnego, choć za zbyt duże poluzowanie polityki fiskalnej może trzeba będzie zapłacić podniesieniem stóp procentowych już w...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 3140

Spis treści
Zamów abonament