Większe dotacje i duży rynek zbytu
ROLNICTWO WE WSPÓLNOCIE
Żywność ekologiczna w Polsce i w Unii Europejskiej
Większe dotacje i duży rynek zbytu
W ubiegłym tygodniu na pytania czytelników podczas czatu odpowiadał Wiesław Wawiernia, naczelnik Wydziału Rolnictwa Ekologicznego w Ministerstwie Rolnictwa i Rozwoju Wsi.
Jakie certyfikaty
Czy po wstąpieniu Polski do Unii Europejskiej będę mogła sprzedawać swoje ekologiczne wyroby spożywcze do krajów członkowskich, nie mając odpowiednich certyfikatów?
O|Jeśli chodzi o żywność ekologiczną, to, tak jak obecnie, także po wejściu do UE potrzebne będą odpowiednie certyfikaty. Po naszym wstąpieniu do UE będą one wydawane przez polskie jednostki certyfikujące (na życzenie internautów ich listę i adresy przedstawimy za tydzień).
Co po wejściu do Unii stanie się z rolnikami, którzy mają już wydane certyfikaty? Czy automatycznie dostaną certyfikat unijny? Jaki jest związek między tymi systemami?
ORolnicy, którzy mają już wydane certyfikaty, będą mogli ich używać do wygaśnięcia ich ważności. W 2004 r. - tak jak dotychczas - certyfikaty będą wydawały jednostki krajowe, z tym że dokumenty wydane po 1 maja 2004 r. będą automatycznie certyfikatami unijnymi.
Czym się różni system HACCP od certyfikatu żywności ekologicznej?
OHACCP...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta