Tyle samo szans, ile zagrożeń
Problemy, z jakimi boryka się polska elektryka po wejściu do Unii Europejskiej, zostały szeroko omówione w trakcie sesji "Polska elektryka w zjednoczonej Europie" podczas sierpniowych obchodów Międzynarodowego Dnia Elektryki 2004.
Dyskutowali przedstawiciele rządu i członkowie Stowarzyszenia Elektryków Polskich. Okazało się, że najważniejsze dla rodzimej elektryki jest dopasowanie polskiego prawa w tym zakresie do norm unijnych.
Ministerstwo Gospodarki i Pracy opracowało politykę energetyczną kraju do 2025 roku. Polityka ta reguluje zagadnienia od elektroenergetyki poprzez ciepłownictwo, paliwa płynne, paliwa pierwotne aż po energię nuklearną. W ramach tych prac została przygotowana tzw. doktryna bezpieczeństwa energetycznego.
Do Sejmu trafił wniosek o zmianę prawa energetycznego zgodnie z dyrektywami Unii Europejskiej. Najwięcej regulacji związanych z polityką UE dotyczy bezpieczeństwa energetycznego. Polska, będąc członkiem Unii, jest elementem systemu bezpieczeństwa energetycznego poszczególnych krajów unijnych. Jedna ze zmian, jakie trzeba wprowadzić w Polsce w zakresie poprawy bezpieczeństwa, dotyczy powiązań sieciowych z innymi krajami. Chodzi o wzmocnienie tych powiązań, tak by rezerwy Polski oraz...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta