Liczy się nie tylko umowa
Od ich zapisów będzie bowiem zależała jego kariera - zakres obowiązków pracowniczych, a niekiedy także odpowiedzialności za popełnione błędy. Nawet burzliwe rozstanie z pracodawcą nie przeszkadza byłemu pracownikowi wystąpić przeciwko niemu na drogę sądową.
- Latem ubiegłego roku zatrudniłem się na 3 miesiące u dilera jednej z sieci komórkowych. Moja praca miała polegać na sprzedaży aktywacji oraz podpisywaniu umów o świadczenie usług telekomunikacyjnych. W rzeczywistości cała obsługa salonu była na mojej głowie (od sprzedaży telefonów i przygotowania dokumentacji po sprzątanie). Czy pracodawca mógł tak szeroko określić mi zadania? Dodatkowo jeszcze nie zwrócił mi pieniędzy za badania lekarskie. Czy musi to zrobić? - pyta czytelnik DOBREJ FIRMY.
PRZED PRACĄ Za badania płaci pracodawcaKażdy pracownik - zanim podejmie pracę - musi zostać skierowany przez pracodawcę na wstępne badania lekarskie. Obowiązek ten wynika z art. 229 k.p. Pracownik, który nie ma aktualnego orzeczenia lekarskiego o stanie zdrowia, nie może zostać dopuszczony do pracy.
Mimo szczerych chęci zatrudnienia pracodawca musi mieć pewność, że nie ma żadnych przeciwwskazań do pracy na...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta