Ciągły ruch w gospodarce
Każda z List 500 ma swoich zwycięzców. I najczęściej nie ma przegranych. Firmy, które nie odnoszą sukcesu, zwykle odmawiają publikacji swoich danych. Dodatkowo - w związku ze spadkiem przychodów - są wypychane z listy przez innych.
W bieżącej edycji największe zmiany dotyczyły firm paliwowych oraz związanych z przemysłem metalowym - zarówno producentów, jak i firm handlowych. Wpływ na to miała znacząca zwyżka cen surowców. Tradycyjnie kolejny już rok pięły się w górę firmy produkujące materiały budowlane, części samochodowe oraz spożywcze. Warto także zwrócić uwagę na poprawę wyników banków.
Kogo zabrakłoNie tylko firmy znajdujące się w trudnej sytuacji finansowej odmawiają podania swoich danych. Dotyczy to części firm zagranicznych - filii dużych międzynarodowych koncernów. Dlatego na Liście 500 brakuje danych takich firm, jak Nokia, Zott, Grupa Bosch, Grupa Kronospan, General Motors, IKEA, Johnson & Johnson, Ford, Motorola, Coca-Cola, Philip Morris, Plus Discount oraz Michelin. Zagraniczni inwestorzy otrzymują wsparcie finansowe ze strony podmiotów dominujących i...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta