Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Sędzia nie musi korzystać z komputera

21 maja 2005 | Prawo | SW
źródło: Nieznane

ROZMOWA Polskie prawo zaczyna zauważać Internet Sędzia nie musi korzystać z komputera Piotr Waglowski, członek zarządu Internet Society Poland, autor właśnie wydanej książki: „Prawo w sieci. Zarys regulacji Internetu” (Wydawnictwo: HELION) Rz: Jak pan ocenia przystosowanie polskiego prawodawstwa do nowych technologii?

Piotr Waglowski: W ostatnich latach pojawiło się naprawdę wiele regulacji uwzględniających postęp techniczny. Mam tu na myśli w szczególności ochronę danych osobowych, usługi świadczone drogą elektroniczną czy wiele zapisów prawa autorskiego.

Generalnie jestem optymistą, chociaż wiele oczywiście jest jeszcze do zrobienia. Przy okazji prac nad ustawą o informatyzacji okazało się, że trzeba zmodyfikować przepisy w co najmniej 150 polskich ustawach.

Czasami regulacje są nieprecyzyjne, np. ustawowa definicja "usługi telekomunikacyjnej", którą prawo telekomunikacyjne definiuje jako "usługę polegającą głównie na przekazywaniu sygnałów w sieci telekomunikacyjnej; nie stanowi tej usługi usługa poczty elektronicznej".

Globalna sieć niesie ze sobą zagrożenia. Które uważa pan za najpoważniejsze?

Jest ich wiele. Proszę sobie wyobrazić, że jutro Internet...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 3539

Spis treści
Zamów abonament