Tańszy pojazd, mniejsze ryzyko
Firmy leasingowe preferują finansowanie nowych przedmiotów, ale większość z nich daje w leasing także używane pojazdy, maszyny czy urządzenia. Mogą to być samochody osobowe, dostawcze i ciężarowe, ciągniki siodłowe, przyczepy i naczepy, sprzęt poligraficzny, do przetwórstwa tworzyw sztucznych czy obrabiarki. Mniejsze szanse na pozyskanie środków od firmy leasingowej mają przedsiębiorcy, którzy chcą kupić używane urządzenia gastronomiczne, górnicze, sprzęt biurowy i IT, ponieważ rzeczy te szybko tracą na wartości. Wyjątkiem jest EFL czy Kredyt Lease, którym zdarzają się transakcje leasingu sprzętu IT i biurowego. Generalnie firmy dają w leasing takie używane przedmioty, które bez problemu można sprzedać na rynku wtórnym.
Znaczenie ma także wiek przedmiotu, a właściwie to, jak długo może być jeszcze używany. Samochody zwykle nie mogą być starsze niż 2 - 5-letnie; suma wieku pojazdu i okresu leasingu nie może przekroczyć 6 - 8 lat. Najczęściej brany jest pod uwagę rok produkcji samochodu, a nie data jego pierwszej rejestracji. Zakup starszej maszyny też może być sfinansowany; wtedy w zależności od rodzaju...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta