Lewa noga Europy
Stara Europa skręca na lewo. Nie może to pozostać bez wpływu na klimat ekonomiczny i warunki prowadzenia biznesu, zwłaszcza w nowych krajach Unii. Dlatego menedżerowie powinni dokonać oceny tej zmiany, a także zastanowić się nad jej uwarunkowaniami i konsekwencjami oraz możliwymi scenariuszami przyszłości. Nasze przedsiębiorstwa wiążą bowiem swój rozwój przede wszystkim z rynkiem europejskim.
Stara Europa robotnicza, a ściślej pracownicza, sprzeciwiała się rozszerzeniu Unii i obawiała się jego konsekwencji. Wyrazicielami tych obaw, potęgujących się w pierwszym roku po rozszerzeniu, są potężne związki zawodowe oraz współdziałające z nimi partie socjalistyczne i socjaldemokratyczne, nie licząc resztek partii komunistycznych oraz wszelkiego rodzaju ruchów lewackich, antyglobalistycznych, ekologicznych itp. Jest to potężna siła, która szczególnie mocno daje o sobie znać w największych krajach Unii, a zwłaszcza we Francji i w Niemczech. Siła ta nie może pozostać bez...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta