Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

U progu rewolucji

01 czerwca 1995 | Ekonomia | JB

Wiceprezes Ericssona o polskiej telefonii komórkowej

U progu rewolucji

Kurt Hellstrom, wiceprezes szwedzkiego koncernu Ericsson przyznaje, że chciałby powtórzyć w Polsce sukces, jaki jego firma odniosła na świecie w opanowaniu rynku telefonii komórkowej. Ze względu na wykorzystywany dotychczas w naszym kraju analogowy system NMT 450, jak również brak konkurencji na rynku, z nowych środków łączności mogła korzystać bardzo ograniczona liczba abonentów. Wprowadzenie cyfrowego systemu GSM jak również przełamanie monopolu Centertelu najprawdopodobniej spowoduje radykalną obniżkę cen, a wraz z nią szybkie rozszerzenie kręgu użytkowników telefonów komórkowych.

Rozwój technologii łączności, a także otwarcie rynków telekomunikacji w wielu państwach świata okazały się zbawienne dla szwedzkiego koncernu Ericsson. Obroty firmy, która specjalizuje się w produkcji i montażu wszelkiego rodzaju urządzeń telekomunikacyjnych, zwiększyły się w ub. r. o 31 proc. , a rok wcześniej o 25 proc. W telefonii komórkowej Ericsson zdołał zagarnąć aż 41 proc. światowego rynku produkcji analogowych telefonów bezprzewodowych i infrastruktury do ich...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 494

Spis treści

Raporty

Zamów abonament