Kredyty na stare zasoby
Wolny rynek mieszkaniowy
Kredyty na stare zasoby
Osoby, które chciałyby kupić dawno wybudowane mieszkanie lub dom na wolnym rynku są w o wiele trudniejszej sytuacji niż te, które zdecydują się na wzięcie kredytu hipotecznego na zakup nowego lokalu np. w spółdzielni mieszkaniowej lub nowego domu budowanego przez coraz liczniejsze firmy deweloperskie. Mogą one oczywiście wziąć kredyt komercyjny, ale udziela go tylko kilka banków, a roczne oprocentowanie, negocjowane od 34 proc. w górę sprawia, że niewiele rodzin może sobie na niego pozwolić. Poważnym utrudnieniem jest też krótki okres spłaty, nie przekraczający 10 lat, podczas których kredytobiorca musi spłacać regularnie wysokie raty i odsetki.
PKO BP pracuje obecnie nad warunkami udzielania nowego kredytu na kupno starego mieszkania lub domu. Kredytobiorca mógłby go spłacać w ciągu 20--25 lat bez konieczności spłacania od razu pełnych odsetek. Byłyby one kapitalizowane do chwili zmniejszenia się inflacji i obniżenia oprocentowania. Jak powiedziała "Rzeczpospolitej" Elżbieta Dubczyk, dyrektor...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta