Niebezpieczny styk interesów
Przepisy o PPP wprowadzają mechanizmy, które mają zminimalizować to ryzyko. O ich skuteczności zadecyduje jednak - jak zwykle - praktyka. W uzasadnieniu rządowego projektu ustawy o partnerstwie publiczno-prywatnym zawarto informację, że podczas określania procedury wyboru partnera prywatnego można było zastosować dwie metody. Pierwsza to stworzenie całkowicie odrębnej procedury na potrzeby realizacji projektów PPP. Druga to wykorzystanie istniejących procedur wyboru określonych w prawie zamówień publicznych, z założeniem, że niektóre przepisy tej ustawy zostaną zmodyfikowane lub wyłączone w celu dostosowania procedur tam opisanych do specyfiki projektów PPP.
PRAWO ZAMÓWIEŃ PUBLICZNYCHParlament w toku prac nad ustawą przyjął zaproponowane przez rząd drugie rozwiązanie. Łącznikiem między obiema ustawami jest art. 14 ustawy o PPP. Przepis ten stanowi, że prawo zamówień publicznych będzie odpowiednio stosowane do wyboru...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta