Hybrydowy model partnerstwa
Dlatego przemyślane i konsekwentnie planowane inwestycje w infrastrukturę są dla rządów tych krajów priorytetowe. Cel ten może być osiągnięty jedynie dzięki optymalnemu wykorzystaniu dostępnych publicznych źródeł finansowania i funduszy prywatnych. Zarówno fundusze unijne, jak i partnerstwo publiczno-prywatne (PPP) stanowią dla rządów dodatkowe - w stosunku do środków budżetowych - źródła, które umożliwiają rozwój infrastruktury.
Łączenie środkówModelem, który może okazać się szczególnie skuteczny w nowych krajach członkowskich, intensywnie korzystających z finansowania UE w celu sprawnego wypełnienia luki infrastrukturalnej, jest hybrydowy model PPP. Polega on na jednoczesnym wykorzystaniu w projekcie PPP krajowych środków publicznych, środków pozyskanych z UE i kapitału prywatnego.
Wszystkie kraje korzystające w starej Unii z Funduszu Spójności i funduszy strukturalnych (Grecja, Irlandia, Portugalia i Hiszpania) pozytywnie przyjęły i zaadaptowały...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta