Coraz mniej dezerterów
Od początku 2000 r. warszawski parkiet opuściło 66 spółek. Zjawisko wycofywania z giełdy nasiliło się zwłaszcza w latach 2002 i 2003, kiedy ubywało z niej po 19 firm rocznie.
W tym roku z notowań wycofano akcje tylko sześciu spółek: Europejskiego Funduszu Leasingowego, Deutsche Banku PBC, Polifarbu Cieszyn-Wrocław, Pozmeatu, Pekabeksu oraz Tonsilu. Trzy ostatnie pożegnały się z parkietem z powodu upadłości. W kolejce do opuszczenia giełdy czekają Poligrafia i Orfe. W przyszłym roku uczyni to Impexmetal, który zostanie przejęty przez Boryszew.
Unia nie zaszkodziłaW 2004 r. wycofano 9 spółek, a pojawiło się na niej 36 nowych. Powodem atrakcyjności warszawskiej giełdy dla firm chcących pozyskać kapitał na rozwój jest coraz silniejsza pozycja polskich inwestorów instytucjonalnych. Z roku na rok fundusze emerytalne i inwestycyjne dysponują coraz większymi kapitałami, za...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta