Jak wyłonić partnera prywatnego
Jednocześnie dzięki zapewnieniu prawa do wieloletniej eksploatacji przedmiotu inwestycji umożliwia podmiotom prywatnym zwrot poniesionych nakładów i osiągnięcie zysków.
Ze względu na bliską styczność interesów publicznych oraz prywatnych niezbędnym elementem konstrukcyjnym PPP jest szczegółowe określenie trybu i zasad współpracy między partnerami publicznym i prywatnym. W ustawie z 28 lipca 2005 r. o partnerstwie publiczno-prywatnym szczególną rolę nadaje się procedurze dochodzenia do umowy określającej prawa i obowiązki stron. Znaczenie tej umowy jest zasadnicze, gdyż określa ona całokształt stosunków zobowiązaniowych między stronami przedsięwzięcia.
Analiza przedsięwzięciaGłównym elementem tej procedury jest mechanizm wyboru partnera prywatnego. Od tego zależy bowiem możliwość skonstruowania umowy o PPP...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta