Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Jak wyłonić partnera prywatnego

10 października 2005 | Vademecum Rzeczpospolitej | KH
źródło: Nieznane

OD PRZYGOTOWANIA DO WYBORU NAJLEPSZEJ OFERTY Jak wyłonić partnera prywatnego Partnerstwo publiczno-prywatne jest instytucją, która pozwala podmiotom publicznym na finansowanie znaczących przedsięwzięć z zakresu szeroko pojętej użyteczności publicznej poprzez zaangażowanie w to środków podmiotów prywatnych. Autor jest prawnikiem w departamencie korporacyjnym oraz inwestycji infrastrukturalnych i energetyki w kancelarii Squire Sanders Wiater. Doradza polskim i zagranicznym klientom, m.in. w zakresie prowadzenia projektów w modelu PPP

Jednocześnie dzięki zapewnieniu prawa do wieloletniej eksploatacji przedmiotu inwestycji umożliwia podmiotom prywatnym zwrot poniesionych nakładów i osiągnięcie zysków.

Ze względu na bliską styczność interesów publicznych oraz prywatnych niezbędnym elementem konstrukcyjnym PPP jest szczegółowe określenie trybu i zasad współpracy między partnerami publicznym i prywatnym. W ustawie z 28 lipca 2005 r. o partnerstwie publiczno-prywatnym szczególną rolę nadaje się procedurze dochodzenia do umowy określającej prawa i obowiązki stron. Znaczenie tej umowy jest zasadnicze, gdyż określa ona całokształt stosunków zobowiązaniowych między stronami przedsięwzięcia.

Analiza przedsięwzięcia

Głównym elementem tej procedury jest mechanizm wyboru partnera prywatnego. Od tego zależy bowiem możliwość skonstruowania umowy o PPP...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 3658

Spis treści
Zamów abonament