Informacje
Informacje
Jak liczyć koszty w PKP
List otwarty do p. Andrzeja Sopoćko
Elaborat, który pan zaserwował czytelnikom w wydaniu "Rzeczpospolitej" z 19 bm. , wielu z nich zapewne wprawił w przerażenie. I to dwojakiego rodzaju: tych, co nie znają tematu poruszył, że ze wszech stron wyciągają się ręce po ich ciężko zarobione pieniądze, a tych, którzy temat znają, że w tak niedługim tekście można zawrzeć taką ilość półprawd i informacji, które w minionym okresie zostałyby uznane za manipulacje.
Cytowany fragment ustawy jest prawdziwy, chociaż wyrwany z kontekstu dalszych przepisów i dlatego jego wydźwięk jest nieco inny. Porównując cytowaną regulację ustawową z osiągnięciami komunizmu informuję pana, że nawet w USA, kolebce gospodarki liberalnorynkowej, dotuje się ruch pasażerski. Jaka jest różnica między regulacją komunistyczną a regulacją w gospodarce rynkowej: w pierwszym przypadku otrzymywało się pieniądze za przychodzenie do pracy, w drugim -- powinno się otrzymywać zapłatę za wykonaną pracę. Tym drugim jest regulacja przewidziana w art. 16 ustawy o PKP.
Art. 16 ust. 1 przyjętej ustawy o PKP odpowiada formule art. 13 dot. dotacji przedmiotowej w obowiązującej dotychczas ustawie o PKP. Jest to formuła klarowna i uczciwa dla obydwu stron, tzn. dla budżetu i dla PKP. Odpowiada bowiem w najprostszy...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta