Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

W czynie społecznym

30 czerwca 1995 | Kraj | BC

Przekształcić Katowickie

W czynie społecznym

Barbara Cieszewska

Pomysł ratowania Śląska społecznymi siłami wśród jednych budzi entuzjazm, inni widzą w nim echa minionych lat. Entuzjaści to z reguły członkowie 272-osobowej Rady Społeczno-Gospodarczej wojewody katowickiego. Sceptycy to z reguły ci, którzy mają wykonywać jej pomysły.

"Powołanie rady to moja inicjatywa od początku do końca. .. Chodzi mi o to, by transmisja społecznych inicjatyw znalazła odzwierciedlenie w pracy urzędu. Ta transmisja jest merytoryczna i skuteczna" -- twierdzi wojewoda katowicki Eugeniusz Ciszak, wywodzący się z najwyższych kiedyś, górniczych sfer. Pracownicy Urzędu Wojewódzkiego nie chcą wydawać opinii o radzie, która jest przecież dzieckiem ich szefa. Jedynie Wojciech Beblo, szef Wydziału Ekologii, który złożył właśnie wypowiedzenie, mówi wprost: "Członkowie rady zachowują się jak dawna Wojewódzka Rada Narodowa. .. zwoływane są narady, po których dostaję od przełożonego do wykonania ich wnioski z terminem 10-dniowym". W Wydziale Gospodarki mówią tylko: "Dla nas to jest dodatkowa praca". Jacek Strumpf, szef Wydziału Przedsięwzięć Publicznych, twierdzi, że nie do niego należy ocenianie rady. "To instrument w ręku wojewody", ocenia jeden z prywatnych przedsiębiorców,...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 518

Spis treści
Zamów abonament