Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Studiować prywatnie

10 lipca 1995 | Kraj | AP

Uczelnie państwowe zostały zmuszone do ograniczenia liczby miejsc na pierwszym roku studiów z powodu braku pieniędzy.

Studiować prywatnie

Anna Paciorek

W 1994 roku w 47 prywatnych wyższych szkołach rozpoczęło studia 19 tysięcy osób, z czego 12 tysięcy na studiach zaocznych, 6, 5 tysiąca na studiach dziennych i około pół tysiąca na wieczorowych. Niektóre z tych szkół przeprowadziły kolejną rekrutację po semestrze zimowym. Do końca czerwca bieżącego roku w wykazie MEN zarejestrowanych było 58 wyższych szkół prywatnych, dalsze trzy wkrótce zostaną w nim umieszczone, a cztery następne mają jeszcze szanse, by znaleźć się w nim przed październikiem. Zapowiada się więc, że tegoroczny nabór na pierwszy rok studiów będzie znacznie większy. Zwłaszcza że niektóre już istniejące szkoły rozszerzają swoją ofertę o kolejne kierunki studiów. Uczelnie państwowe zostały zmuszone do ograniczenia liczby miejsc na pierwszym roku studiów z powodu niedofinansowania.

W Warszawie i Olecku

W ostatnim roku na mapie prywatnej edukacji na poziomie wyższym przybyło osiem placówek, z czego trzy w Warszawie (z kierunkami: informatyka, pedagogika oraz turystyka i rekreacja) . Po jednej szkole administracji publicznej uruchomiono w Szczecinie i Łodzi, a kolejne szkoły biznesu z kierunkiem...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 526

Spis treści
Zamów abonament