Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Kiedy firma wysyła za granicę, warto negocjować warunki

13 maja 2006 | Prawo | MM
źródło: Nieznane
źródło: Nieznane
źródło: Nieznane

PIT Kiedy firma wysyła za granicę, warto negocjować warunki Dla pracownika wyjazd w podróż służbową za granicę jest korzystniejszy niż oddelegowanie do pracy czasowej. A prawo nie zabrania, by podróż służbowa trwała nawet rok Długość podróży służbowej pracownika zależy jedynie od woli zlecającego wyjazd (c) ROBERT GARDZIŃSKI

Przepisy podatkowe są niekorzystne dla pracowników, tak że skłania ich to do poszukiwania wyjść awaryjnych. Wystarczy przyjrzeć się regulacjom opodatkowania osób wysyłanych za granicę.

Firma może wysyłać w podróż służbową albo oddelegować do pracy czasowej. Obowiązujące prawo nie określa wyraźnych warunków, jak odróżnić podróż służbową od czasowej zmiany miejsca pracy na zagraniczne. Za to konsekwencje podatkowe świadczeń przyznanych w obu tych sytuacjach są różne. Dla pracownika korzystniejszy jest wyjazd służbowy.

Czas nie ma znaczenia

Nie jest ważne, jak długo trwa taka podróż. Może trwać nawet rok. Ale jest warunek. Przede wszystkim decydujące znaczenie w tej sprawie ma wskazanie miejsca wykonywania pracy w umowie.

- Jeżeli z umowy wynika, że stałe...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 3837

Spis treści
Zamów abonament